MotosikletVideo

Brixton Felsberg 125

Brixton Felsberg 125 , normalde ilgi alanıma girecek bir motor değildi. Ama enteresan bir şekilde Brixton markasından ve Felsberg 125 ‘ten haberim oldu. Yorumlar da olumlu olunca, motosiklete yeni başlayacak olanlar veya çevresinde motosiklete yeni başlayacak kişiler bulunan arkadaşlar değerlendirebilir diye kısa bir yazı yazmak istedim.

Brixton markasını ilk defa duydum?

Muhtemelen bu yazıyı okuyanların büyük çoğunluğu Brixton markasını yeni duymuştur. Dolayısıyla, kendini yalnız hissetme. Ben de ilginç bir şekilde yeni öğrendim.
Eicma fuarı ile ilgili Youtube ve Google’da araştırma yaparken, karşıma İspanya’da düzenlenen bir fuarın görüntüleri çıktı. Motosiklet ve elektrikli motosikletlerin, Atv ‘lerin görüntüsü hoşuma gidince aşağıdaki başlıkla video olarak yayınladım.
Brixton Felsberg 125 ‘in bir versiyonu, videonun hemen başında yer alıyor.

Başlığın sebebi; bizim basına Yunanistan krizi yansısa da, hemen öncesinde İspanya’nın da bir kriz atlatmış olmasıydı.
Ben daha yakın tarihli diye hatırlamıştım ama, 2015 öncesiymiş. Gerçi 2015’ten bu yana da ekonomileri küçülmeye devam ediyor. Uzun lafın kısası, işlerin çok da iyi gitmediğini biliyorum.

Felsberg Brixton 125 xc

Brixton markası dikkatimi çekince, Türkiye’ye gelip gelmediğini merak ettim. Açıkçası, büyük markaların yurt dışında popüler modelleri bile gelmiyorken çok ihtimal de vermemiştim. Ama Türkiye’ye geldiğini öğrendim.
Artık sen de biliyorsun 🙂

Brixton Türkiye distribütörü İsotlar Motor, İsotlar Grup olarak diğer yatırımlarının yanında, motosiklet sektörü özelinde TVS, Peugeot ve Lambretta‘nın da distribütörü.

250 cc motorlar ?

250 cc motorlar ile ilgili, geçen yıl Mart ayından itibaren tutmaya başladığım, 14 motordan oluşan bir liste var. Listede yer alan motosikletlerin aylık fiyat değişimlerini takip ediyorum. Crf 250 ve V-strom 250 ‘de belirsiz durumlar oluşunca, bu yıl listeyi güncellemem gerekir diye düşünüyordum.

Bu liste ile ilgili olarak da aynı markanın Cromwell 250 modeli takip etmeyi düşündüğüm motosikletler arasındaydı. Benim gibi markayı yeni öğrenenler ve takip etmek isteyen arkadaşlar olabilir diye düşünmüştüm. Artık kesin olduğunu söyleyebilirim. 🙂
2021 Mart – 2022 Nisan 250 cc motorlar fiyat listesi (14 model)
250 cc motorlar yeni fiyat listesi

Brixton Felsberg 125 nereden çıktı ?

Tanser Katkar ile kullanmış olduğu motosiklet hakkında (Mv Agusta F4 Brutale) sohbetimiz sırasında, ikinci motosiklet olarak Brixton Felsberg 125 kullandığının bahsi geçti.

Brixton Felsberg 125 genel görünüm, teknik özellikleri
Brixton Felsberg 125 genel görünüm

Kendisinin de tesadüf eseri bu motosikletle karşılaştığını, bir sene sonra satın aldığını ve yaklaşık bir senedir de kullandığını söyledi. Özellikle parça kalitesi ve işçilik konusunda görüşlerinin olumlu olduğunu belirtti. Ayrıca sohbetimizden anlayabileceğiniz üzere yeni başlayacak olanlar için de tavsiye edilebilecek bir model.

Uzun bir sohbetin sonunda çektiğimiz için kendisini daha fazla yormak istemedim ve “Kullanıcı-yorum” başlığı altında çektiğimiz daha detaylı yorumları başka bir zamana erteledik. Çektiğimiz zaman ayrıca bir başlık açmam belki ama, muhakkak bu yazının altında linkini iletirim.
Merak edenler için ön inceleme tadında kullanıcı yorum videosu aşağıda.
(Diğer yazıları da zamanla güncelliyoruz. İlgilendiğiniz yazıların alt bölümünde son güncelleme tarihini görüntüleyebilirsiniz.)

Brixton Felsberg 125 ön inceleme

Brixton Felsberg 125 Teknik Özellikleri

 • Tek silindir, hava soğutmalı, 125 cc.
 • Maksimum güç 8,2 kW @ 9000 rpm
 • Maksimum Tork 9,7 Nm @ 6500 rpm
 • Aktarma 5 vites, zincir aktarmalı
 • Ön Lastik 100/90-18
 • Arka lastik 120/80-17
 • Ağırlık: 134 kg
 • Yakıt deposu 14,0 L
 • Maksimum Hız: 99 km/h
 • Yakıt tüketimi: 2,5 L/100 km
 • Ayarlanabilir süspansiyon
 • LED gündüz aydınlatma, far ve sinyaller
 • Dijital gösterge
 • ABS – Anti-lock braking system

Felsberg 125 Fiyat

Klasik görünümlü, Scrambler tarzı motor arayışı içinde olanlar için, bildiğim kadarıyla çok fazla motosiklet yok. Olanların da görünüm itibariyle biraz yüksek fiyatlı olmasını normal karşılamak gerekiyor.

Diğer yandan motor hacmi açısından baktığınızda 125cc bir motosikletin bu fiyat olmasını da beklemiyorsun.
Felsberg 125 satış fiyatı Mart 2022 itibarıyla, 52.950 TL.

Daha yüksek hacimde motosiklet düşünüyorsan Tvs Apache 200cc almak da mümkün (51.900TL.)
Daha yüksek fiyata aynı hacimde scooterlar da var. Lambretta V 125 cc. (58.700 TL.)
Tarz olarak scrambler tarzını beğeniyorsan ve daha yüksek hacimli bir motor istiyorsan, Brixton Felsberg 250 veya Cromwell 250 ‘ye bakabilirsin.

Fiyat konusu, özellikle bu dönemde, beklentilerin ile ilgili hale geldi. Dolayısıyla ucuz veya pahalı gibi yorumlar, genel kabul gören şeyler olmaktan çıktı.

Aynı tarzda alternatif önerilerinizi yorum bölümünde belirtirseniz sevinirim.

Tekeriniz düz bassın.

Diğer motosiklet yazıları

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Yorum yaz | Görüntüle

Başa dön tuşu