Video

Ktm 390 Adventure Kullanıcı Yorum | Video

Ktm 390 Adventure da kullanıcı yorumları videolarımız arasında yerini aldı.
Bu motosiklet, özellikle Ktm 250 Adventure kullanıcı yorumlarını yaptıktan sonra youtube kanalımızda olması gerektiğini düşündüğüm bir motosikletti. 390 Adventure, genellikle 125,150 veya 200cc, kısmen de 250cc motor kullanıcılarının hacim yükseltmek istediğinde akla gelen motosikletlerden bir tanesi.

Ktm 390 Adventure İnceleme ve kullanıcı yorumları

Ktm 390 Hakkında

Yoğun olarak satıldığında bakılırsa, Ktm 390 Adventure ‘ın beklediğimden çok daha fazla ilgi çektiğini söyleyebilirim. Hem daha fazla vergi ödeyip, hem de hacmen arada kalan bir modelin çok fazla ilgi çekeceğini düşünmemiştim.

Kullanıcıların en çok dikkatini çeken özelliklerinden biri, Ktm grubunun klasik bir özelliği olarak, güçlü motor performansıydı. Görünüşe bakılırsa 390cc ‘lik motoruyla, hacim yükseltenler için uzun yolda güçlü bir performans sunuyor. Off-road deneyiminde de düşük ağırlığı ile etkileyici bir performans sergiliyor.

390 Adv Konforlu Mu?

Ktm 390 Adventure bana göre konfor açısından biraz ortalarda kalıyor. Kullananlar genellikle sele konforu konusunda şikayet ediyorlar. Görünüşe göre, sele çok konforlu olmasa da ergonomik sürüş pozisyonu bu rahatsızlığı dengeliyor(um). 🙂 Oturuş pozisyonu, geniş gidonla birleşince özellikle şehir içinde çok beğenilen bir kombinasyon haline geliyor. Titreşimi göz ardı edebilen motosiklet sürücülerine, uzun yolculuklar için de tercih edilebilen bir motosiklet oluyor.
Sürekli uzun yol yapmak elbette yorucu olacaktır. Onun için 650cc ve üzeri daha konforlu motosikletleri tercih etmek gerekir. Ama 350-400 kilometreye kadar orta mesafe gezileriniz için, kısa molalarla birlikte problem görünmüyor.

Kendim test etmedim ama kullanıcıların çoğu Ktm’nin süspansiyon sistemini çok beğeniyor. Konuyla biraz ilgili bir kişi iseniz, Ktm 250 Adv. ‘den sonra yükseltme sayılabilecek ayarlı süspansiyonları da (ön) beğenirsiniz.

Şehir içi?

Şehir içi kullanımda da dikkat çekici bir manevra kabiliyetine sahip ve yüksek hızlı trafikte de sizi zor durumda bırakmıyor. Oldukça dik oturuş pozisyonuna sahip ve yüksek sele ile birlikte trafiğe yukarıdan bakıyorsunuz. Bu da yüksek bir hakimiyet hissi sağlıyor.
Artçı ile sürdüğünüzde dahi, elinizin altında sizi yoğun trafikli bölgelerden kurtaracak güç var. Arkadan sıkıştıranlardan da hızlı bir manevra ile kurtulabilir, kendiniz daha güvenli alanlara atabilirsiniz.

Bunun için elbette 250cc motor da yeterli olacaktır. Ama biraz şehir dışına çıkmaya başladığınızda, özellikle de artçınız/yolcunuz varsa, biraz daha güç istersiniz.

Viraj Abs Önemli!

Güvenlik açısından da önemli özelliklere sahip olan Ktm 390 Adventure, viraj ABS ‘si nedeniyle rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor. Bu sayede kullanıcılar, virajlı yollarda da kendilerini güvende hissediyorlar.
Tabii viraj Abs sisteminin, gerektiğinden fazla da güvenmemek lazım. Tekerinizin kaymasına engel olabilecek ve sizi her koşulda ayakta tutabilecek bir sistem değil. Onun için tedbiri elden bırakmayın.

Ktm 390 Adventure
Ktm 390 Adventure 2023 Model

Ktm 390 Adventure Alınır Mı?

Sonuç olarak Ktm 390 Adventure ‘ın; performans ve güvenlik özellikleri ile kullanıcıların beklentilerini karşılayan bir motosiklet olduğunu söyleyebilirim. Gösterge ve kütükler şık ve kaliteli duruyor.
Malzeme kalitesi ve konfor da orta seviyede kalıyor. İşçilik açısından kullanıcıların da şikayet ettiği ve geliştirilmesi gereken konular var.

Artıları/eksileri bir araya getirince, artıları daha ön plana çıkıyor olmalı ki, motosiklet kullanıcıları arasında ilgi uyandıran bir seçenek haline geldi. Ktm 390 Adventure hakkında daha fazla bilgi için kullanıcı yorumlarını izleyebilir, sayfanın altından sorularınızı iletebilirsiniz. Bu yorumlar ve aldığınız cevaplar doğrultusunda Ktm 390 Adventure ‘ın size uygun bir motosiklet olup olmadığı konusunda, daha doğru bir karar verebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları Video

Yotube kanalımızda bu videonun da olması gerektiğini düşündüğümü belirttim ama yakın çevremde Ktm 390 Adventure kullanan kimse yoktu. Açıkçası Çanakkale genelinde de çok fazla gördüğüm bir motosiklet değildi. Onun için bu motorla ilgili kullanıcı yorum videosu çekme konusunda çok fazla da ümitli değildim.

Anıl, bir önceki videoda paylaştığım Pulsar N250 test sürüşü için yanında bir arkadaşını da getirince, Burak’la tanışmış olduk.
Yani Burak’la ilk görüşmemiz N250 kullanıcı yorumları içindi. Arada gün ayarlamak için iki kere telefonla görüştük. İkinci yüz yüze görüşmemizde de, Ktm 390 Adventure kullanıcı yorumlarını çektik. Video öncesinde motosikletle ilgili herhangi bir konuşmamız olmadı.
Belki izlediği videolardan az çok bir fikir sahibi olmuştur ama, sohbetin nereye gideceğine dair bir fikri yoktu. Dolayısıyla anlık olarak yönelttiğim sorulara kendi tecrübeleri doğrultusunda, düşüncelerini içinden geldiği gibi aktararak yanıt vermiş oldu.
Ktm 390 Adventure ile ilgili yakıt tüketimi, güç&tork, hız, egzoz, göstergeden tutun da, uzun yol ve artçılı sürüşe kadar detaylı bir video çektik.

Video İçeriği

00:00 Giriş
01:00 Ktm 250 Adv’den geçiş
02:03 Alternatif motorlar?
02:58 Sevdiğin & sevmediğin konular
03:57 Ktm 390 uzun yolda nasıl?
05:46 Malzeme kalitesi, işçilik
08:00 Sele Konforu, Rüzgâr
10:10 Gösterge, aynalar
11:24 Ktm 390 Motor
13:13 Arıza, şikayetler, servis
16:29 İkinci el piyasası
18:23 Yükseltmek istersen?
19:40 Kim Alsın | Kim Almasın!
21:32 Ktm 390 Egzoz
22:40 Kamera arkası

Videoda da belirttiğim gibi; aynı zamanda Ktm distribütörü olan Spormoto ile ilgili garanti şikayetlerini, elimden geldiği kadarıyla takip etmeye çalışacağım. Ktm’den kaynaklanan bir sorun olduğu açıkça belli. Belki bu konuda izleyen arkadaşlara da bir faydamız dokunur.

Ktm 390 Adventure ile ilgili sorularınız varsa, yorumlar bölümünde iletmenizi rica ederim. En kısa sürede yanıtlama çalışacağım. Burak arkadaşımızın da en azından bir süre yorumları aktif olarak takip edeceğini tahmin ediyorum. Ayrıca kendisine özelden de ulaşıp görüşlerini alabiliriz.

Aşağıdaki konular hakkında yardımcı olur, yorumlarda taleplerinizi iletirseniz seviniriz.
-Bir sonraki videonun hangi motosiklet hakında olmasını isterdiniz?
–Sorular arasında ilginizi çekmeyen konular var mı?
—İlave olarak sormam gerektiğini düşündüğünüz konular nelerdir?

Ktm 390 Adventure veya aynı bloğu kullanan Ktm 390 Duke ile ilgilenen bir arkadaşınız varsa, videoyu kendisine ileterek, hem arkadaşınıza yardımcı olabilir, hem de kanalımıza destek verebilirsiniz.
Yine içeriği beğendiyseniz, beğeni ve yorumlarınız ile kanalımızın gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Ktm 390 Adventure Teknik Özellikleri

Motor373.2 cc. , Tek silindir, Sıvı soğutmalı
Maksimum Güç43.5 HP @ 9000 rpm
Maksimum Tork37 Nm @ 7000 rpm
Ön Fren320 mm Disk
Arka Fren230 mm Disk
Ön süspansiyonWp Apex 43 mm
Arka süspansiyonWp Apex Monoshock
Ön lastik100/90-19 Tubeless
Arka lastik130/80-17 Tubeless
Sele yüksekliği855 mm
Yerden açıklık200 mm
Depo Kapasitesi14.5 L
Yakıt Tüketimi3.37 L. /100 km. fabrika verisi
3.7-4.0 L. /100 km. kullanıcı verisi
Ağırlık158 kg.

Keyifli seyirler.
Tekeriniz düz bassın.

Yukarıda bahsi geçen Ktm 250 Adventure kullanıcı yorumları için:
https://www.youtube.com/watch?v=A_ygQTFgLqY
Pulsar N250 test sürüşü sonrası kullanıcı yorumları için:
https://www.youtube.com/watch?v=nfWySicFFYM

Diğer motosiklet kullanıcı yorumları:
https://www.youtube.com/watch?v=rXNyAFhxa_A&list=PLXFVq7UWzJxBiAD2rh9Z4CnWvu-jfuwPx

***Video ekipman:
Kamera: Eos M50 / GoPro Hero 7 Black
Ses: Movelink M2
***https://app.hps.im/d7ct/hjvlgqac

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba. Koruma demiri orjinal değil. Orjinal olan gidon altına takılmıyor. Bu demir ile önde çok titreşim olabilir ve muhtemelen plastik çatlıyor dediğiniz olayda bundan kaynaklanıyor.

Yorum yaz | Görüntüle

Başa dön tuşu