Lifestyle

Merhaba!

Birbiri üzerine koyduğumuz günlerin koca birer hayatın yapı taşları olduğunu unutmamak gerek.

Her günü mümkün olduğunca bir öncekinden farklı yaşayıp çok yönlü insanlar olmak, farklı unsurlarla hayatı dengelemek gerek.

Günün sonunda şöyle bir geriye dönüp de değerlendirme yaptığımızda, başımıza gelenlere geniş pencerelerden bakmış olmak gerek.

Bunun için olayları, insanları, hayatı farklı açılardan değerlendirmiş olmak; tek bir görüşe saplanıp kalmadan her şeyi artısıyla eksisiyle dengeli yorumlamak gerek.

İşte bu yüzden biz iki hayat arkadaşı (XX ve XY diyelim) elimizden geldiğince dengeli yorum yapacağımız bu siteyi açmaya karar verdik. Bir kadın ve bir adamın gözünden yani aslında zıt iki bakış açısıyla yazılmış yazılar olacak. Ele aldığımız her konuyu artılarıyla ve eksileriyle değerlendireceğiz.

  • Gezi yazıları olacak; belki bizim tecrübelerimiz size belli bir destinasyona gidip gitmemek konusunda ya da gidecekseniz yaşama ihtimaliniz olan şeylere dair fikir verebilir.
  • Ürün değerlendirmeleri olacak; belki bizim yorumlarımız size bir ürünü satın almadan önce fikir verebilir.
  • Mutfak, tamirat, çeşitli hobiler v.s. ile ilgili değerlendirmeler olacak; belki bizim maceralarımız, yapmak istediğiniz ya da yapmak zorunda kaldığınız işi nasıl yapacağınız ya da nasıl yapmayacağınız konusunda fikir verebilir.
  • Sağlık, kişisel gelişim, psikoloji, teknoloji v.b. bilimsel konularda araştırıp öğrendiğimiz ve farklı kaynaklardan öğrendiklerimizi derlediğimiz yazılar olacak. Çünkü bilgiyi tek kanaldan almanın sağlıksız olduğunu, çok daha fazla okuma yapmak gerektiğini düşünüyoruz. Derleme bilgilerden oluşan makalelerimiz, merak ettiklerinizi öğrenmeye çalışırken sizin için kolaylık olabilir.
  • Sadece deneyimlerimiz değil, deneyimlemek istediğimiz için kendimiz ön araştırmasını yaptığımız şeyleri de yazacağız. Belki biz denemeden önce siz denersiniz ve hazır araştırılmışı işinize yarayabilir.
  • Tabi bütün bunları mümkün olduğunca eğlenceli bir dille aktarmaya çalışacağız çünkü biz yaşarken de öğrenirken de çok eğleniyoruz, umarım başımıza gelenler sırasında attığımız kahkahaları sayfalardan taşırıp sizin yüzünüze yansıtmayı başarırız.

Son olarak, elbette bu bloğu sadece sizler için açmıyoruz. Geriye dönüp baktığımızda kendimiz için de güzel bir arşiv olacak. Bu arşivi hangi mecrada tutmak istediğimize karar vermeye çalışırken; sosyal medyada kullandığımız pek çok popüler uygulamanın gelip geçici olduğunu, en kapsamlı bilgiyi burada saklayabileceğimizi düşündük.

Hep beraber eğlenmek ve öğrenmek dileğiyle…

İmza: XX, XY

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin ki, daha da farklı bakış açılarıyla daha da dengeli yorumlara ulaşabilelim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Yorum yaz | Görüntüle

Başa dön tuşu