Lifestyle

Güzellik tüyoları 1 – Evdeki malzemelerle 60 dk.da harika görün!

Öyle günler vardır ki ne kadar makyaj yapsan, saçını başını düzeltmeye çalışsan da kötü görünürsün. Yüzün makyajı reddeder, saçın asla parlamaz. Güzellik bir yana, hortlak gibi görünmesen yeter ama, olmaz işte… Cehenneme döner o sabahlar, üstüne bir de tam çıkarken üzerine bir şey dökülürse işe gitmemek için patrona telefon açıp “hastayım” demek istersin.

güzellik tüyoları
Ayna ayna söyle bana, nasıl daha iyi görünebilirim?

Oysa bu kabusla uğraşmamak ve ışıl ışıl bir ciltle uyanıp, kolayca şekillendirdiğin saçlarınla ayna karşısında gülümsemek senin de hakkın.

Haftada bir kendine baştan ayağa bakım yapsan ve tüm haftanın yorgunluğunu cildinden silsen, saçlarını canlandırsan ve canının istediği kıyafeti giyecek kadar vücuduna güvensen, fena mı olur?

Çok değil, sadece 60 dakika ayır kendine ve tüm hafta fazla çaba göstermeden güzellik seninle olsun.

Hadi başla:

 1. Keyif aldığın ve dans ettiren bir müzik aç, moodun yükselsin. Güzellik ruhta başlar unutma.
güzellik tüyoları
Kendini en iyi hissettiğin parçaları dinle…
 1. Sağlık olmadan güzellik olmaz. Kendine sıkı bir vitamin mineral kokteyli yap. Efervesan, tablet fark etmez. A, B, C, D, E vitaminleri, çinko, selenyum çok önemli. Kolajen, propolis, sambuca… kullandığın bir gıda takviyesi varsa al. Hiçbiri yoksa, meyve suyu ya da vitamin katkılı soda iç. (2 dakika)
güzellik vitamin mineral
İçten gelen güzellik ve enerji için vitaminleri sakın ihmal etme!
 1. Saçına saç bakım yağı sür ve uzun saçlıysan sağa sola yağ bulaştırmamak için tepende bir topuz yap. Saç bakım yağın yoksa evdeki malzemeleri kullan. Zeytinyağı tek başına bile iş görür. İçine susam yağı da katabilirsin. Hindistancevizi yağı da mükemmeldir. (2 dakika)
 1. Diş beyazlatıcı ürünün varsa onunla, yoksa diş fırçanın üzerine biraz karbonat serperek dişlerini fırçala. (2 dakika)
 1. Yüzüne peeling yap. Yüz peelingin yoksa türk kahvesi telvesi kullanabilirsin. İnce çekilmiş kahveyse filtre kahve posası da olur. Kil masken varsa sür, 2-3 dakika beklesin, sonra yüzünü bol suyla ovalayarak durula. Beklerken tırnaklarında oje varsa çıkartabilirsin. (5 dakika)
güzellik peeling maske yapımı
Ölü hücrelerden arındırılmış yumuşacık ve taze bir cilt için peeling şart!
 1. Şimdi nemlendirici maske zamanı. Böyle bir masken yoksa basitçe yoğurt ve bal karışımı kullan. Farklı maske tarifleri denemek istersen buradan ulaşabilirsin. (2 dakika)
güzellik nemlendirici yoğurt maskesi
Bal, çok az zeytinyağı, zerdeçal ya da cildine iyi geleceğini düşündüğün başka ne varsa yoğurdun içine katarak kendi güzellik maskeni yapabilirsin.
 1. Vücudunda istemediğin tüyler varsa onlardan kurtulma zamanı. Hangi yöntemi kullanıyorsan kullan, tek tüy bırakmamacasına parla. (15 dakika)
 2. Hala tırnaklarında oje varsa çıkar, törpüyle güzelce şekillendir. Kütikül giderici ürünün varsa kullan, yoksa, kütiküllerden daha sonra kurtulacaksın. (5 dakika)
 3. Doğru duşa. Saçını yağdan, yüzünü maskeden arındır. Saç kremi kullanıyorsan ihmal etme. (7 dakika)
ev yapımı vücut peelingi, doğal peeling, saç kremi
Duşta saç kremini, vücut peelingini unutma…
 1. Duşta vücut peelingi uygula. Bunun için ürünün yoksa, en güzeli yine kahve posası, üstelik selülit düşmanı. O da yoksa, yağın içine biraz toz şeker at ve vücudunu bu karışımla ovala, hem cildini besler, hem ölü deriden arındırır. Topukların kötüyse mutlaka ponza taşı kullan. (5 dakika)
 2. Duştan çıkınca saçına bir havlu sar ve kurulanmadan tüm vücuduna nemlendirici vücut losyonu uygula. Şu anda cildinin nemlendiriciden en çok faydalanabileceği andasın. (2 dakika)
vücut losyonu, body lotion
Vücut nemlendiricisini ıslak cilde uygula.
 1. Yüzünü tonikle ya da gül suyuyla sil. Göz altı kremin varsa sür, saate göre gece kremini ya da günlük nemlendiricini uygula. Dudaklarını da nemlendirmeyi unutma. (2 dakika)
 2. Daha önce temizlemediysen mutlaka kütiküllerinden kurtul. Kütikül giderici çubuklar ile, yoksa kibrit çöpü ile yumuşamış kütikülleri kolayca temizleyebilirsin. Olmuyorsa biraz krem sürerek daha da yumuşat. (3 dakika)
 3. Saçlarını kurut, yarın sabah kolayca düzleştirirsin ya da sararak bırak, açınca kıvır kıvır olsunlar. (5 dakika)
canlı ve dayanıklı saçlar için saç bakım
Saçlarını kurut, artık en sıcak fönlere bile hazır capcanlı saçların var!
 1. Yüzünde kaş-bıyık gibi alınacak tüyler çıkmışsa temizle. Bunu en sona bırak, çünkü önce yaparsan, yüz gibi hassas bir bölgedeki yeni alınmış kıl köklerin suyla temas ettiğinde kolayca enfekte olup sivilceler ortaya çıkabilir. (3 dakika)
 2. Kullanıyorsan, canının istediği ojeleri sür ve onlar kuruyana kadar ayaklarını uzatıp keyif yap! (Süreye dahil değil)
oje, renkli ojeler ile hayatına renk kat
Gün içinde ellerini gördüğün anlar tahmin ettiğinden çok daha fazla, hayatına renk katacak ve seni mutlu edecek tonlarda ojeler seç!

Bütün güzellik adımlarını tamamladıysan, şimdi harika bir hafta geçirmek için yapman gereken diğer 5 pazar günü aktivitesine göz at!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Yorum yaz | Görüntüle

Başa dön tuşu