Tech

Hesaplı İnternet Hizmeti | Comnet

Uzun bir aradan sonra; tekrar, limitsiz internet hizmetine kavuştuk. Comnet internet, fiyat olarak alternatif servis sağlayıcılardan daha hesaplı internet hizmeti veriyor. Artıları, eksileri ile anlatmaya çalışacağım.

Hesaplı internet tavsiyesi

İki yıl kadar 150gb limitli Redbox kullandıktan sonra, Comnet ile almaya başladığımız fiber internet ilaç gibi geldi. Sosyal medya bir yandan, youtube diğer yandan derken, Şubat ayından bu yana evdeki televizyonu da boşa çıkarınca tüketim iyice artmıştı. Limitsiz fiber internet şart olmuştu da, hangisi?

Taahhüt bitmeden, önceki ay araştırmaya başladım tabii. Kendime göre, bulduğum sonuçları paylaşayım.

Hesaplı internet tavsiyesi
Hesaplı internet tavsiyesi

Bu konuda insanların talepleri o kadar yüksek ki, aynı doğrultuda internet sağlayıcıları da deli gibi reklam yapıyor ve içerik üretiyorlar. “Evde internet tavsiyesi” yazıp arattığınızda 24.500.000 sonuç çıkıyor.

Türk Telekom – Ttnet
Anlatmaya gerek var mı bilmiyorum. Zaten milyonlarca kullanıcısı var. Diğer markalar için de altyapı sağlayıcısı olmanın verdiği avantajla, fiyatları iyice yükseldi.
Siz de limitsiz internet hizmeti arayışında iseniz; fiyatını görmüşsünüzdür. 16mbps, limitsiz paket 179tl. den başlıyor. Ne günlere kaldık. Hesaplı internet arayışınızda sonlara doğru yer alması gereken firma oluyor kendileri.

Turknet

Yakın zamana kadar en iyi alternatif olmuş. Zaten marka bilinirliği de yüksek. Ama son dönemde fiyatlarını yukarıya çektiği için, kullanıcıları yaygın olarak şikayetçi. Müşteri hizmetleri ulaşılabilir değil. Kullanıcı yorumlarını aktarıyorum tabii ki.

Millenicom
Daha önce problem yaşadığım için fiyatına rağmen elediğim bir seçenek. 16mbps, limitsiz-taahhütsüz internet işinizi görecekse değerlendirilebilir. 99tl. fiyatı, Telekom’un yarısı. 100mbps paket fiyatı da hesaplı sayılır aslında, 124.90tl.

Netspeed

Daha önce duyduğum bir firma değildi. Araştırmalarım sırasında denk geldim. 35mbps, limitsiz-taahhütsüz 149tl.
100mbps, 159tl. fiyatıyla daha uygun
görünüyor. Diğerleri ile problem yaşayanlar değerlendirmeye alabilir.

Türksat Kablo

Kullanıcıları memnun görünüyor. Kablo Tv ile birlikte, fiyatları da hesaplı internet hizmeti olarak kabul edilebilir düzeyde. Bizim için bir seçenek değildi. (Bulunduğumuz yerde bu hizmet verilmediği için)

Vodafone Net

Aynı altyapıyı, iki farklı kanaldan kullanıyor. Teknik bir konu olduğu için benim de bilgim yeterli değil ama, anladığım kadarıyla açıklamaya çalışayım. Altyapı Telekom’un ama bazı aboneler Telekom, bazı aboneler Vodafone portlarından (galiba) bağlanıyor. Vodafone’un kendi hizmetinde sıkıntılar var. Bir şekilde hızlarla oynuyorlar galiba. Zaten araştırma/test sonuçları da çeşitli değerlerde, son veya sona yakın yerlerde olduğunu gösteriyor.
Bir saçmalık daha ilave edeyim hemen.
Aynı firmaya ait olmakla beraber, redbox hızlarında sıkıntı yaşayınca vodafone ile görüştüm. Problemi çözemediler tabii ki, destek mesajlarını da sorunu çözmeden sonlandırdılar. “Hiç değilse, Vodafone net hizmetine geçirin” dediğim halde, olumsuz yanıt almıştım.

Şikayetlerin bir tanesinde, müşteri hizmetleri kayıt bile açmamış. Kayıt açmayan yetkiliyi de şikayet ettim. Bilin bakalım ne oldu. Hiçbir şey olmadı tabii ki! 🙂

Turkcell – Superonline

Pahalı olduğunu sağır sultan bile duymuş, özümsemiş, biliyordur. Bu durumda sizin de bildiğinizi varsayıyorum.
Devam ediyor mu bilmiyorum ama, Ensar vakfı sponsorluğu da ayrıca aklımda olan bir konu.
Hesaplı internet arayışınızda, listenin son sırasında yer alıyor.

Comnet internet

Bu firmanın arka planında bir data center var. İnternet ile ilgili hosting hizmeti falan da aldığımız için, kullanıcılarının data center hizmetlerinden memnun olduğunu daha önce okumuştum. Fiyatları da daha hesaplı gelince dikkatimi çekti.

Müşteri hizmetleri konusunda şikayetlere rastladım. Son dönemde Telekom nasıl bilmiyorum ama, Telekom haricinde herhangi birinde çok fazla hizmet beklememek lazım. Zaten tüm firmalar için, şikayetlerin çoğu müşteri hizmetleri konusunda. Allah fiberine zeval vermesin deyip devam edelim.

Türk Telekom almayacağımız belli. Diğerlerinin tamamında işimiz düşerse, “müşteri hizmeti” alamayacağımız, veya beklediğimiz gibi olmayacağı da belli.

Fiyatları değişebileceği için, buraya direkt yazmayayım ama sitesinden inceleyebilirsiniz.
https://www.comnet.com.tr

Olur da uygun ve mantıklı gelirse ödeme sırasında aşağıdaki kod ile seçtiğiniz süreye ek olarak 45 güne kadar ücretsiz ek süre alabilirsiniz.
Referans kodu: CMT863GSU
https://www.comnet.com.tr/r/CMT863GSU

Bugün forumlardan bir arkadaşın hesaplı internet tavsiyesi talebine istinaden, yazıyı tamamlayıp yayınlayayım bari artık. 🙂

Bu arada kullanmaya başlayalı 1-1.5 ay kadar oldu. 100/8mbps paketi kullanıyormuşum. Limitsiz paket tabii ki.
Neden -miş’li kullandığımı da açıklayayım. Ben onu 10mbps upload zannediyordum. Çünkü yaptığım testlerde 100-110mbps download, 10-11mbps upload hızları alıyorum. Az önce referans kodu almak için siteye girdiğimde farkettim. 🙂

Daha önce; evde bile olsak mobil internet hizmetini de sonuna kadar kullanıyorduk. (20gb+20gb civarı). Artık o da rafa kalktı.

Bu arada İstiklâl caddesindeki patlama sonrası yavaşlatılan sosyal medya erişimleri ile ilgili ufak bir detay vereyim.
Comnet’in ana sayfasında yer verdiği detayın da ne olduğunu öğrenmiş olduk. Teknoloji gurusu olmasak da bu “ara bağlantı” işi iyiymiş. Çünkü millet haklı olarak şikayet ederken, biz VPN kullanmaya dahi ihtiyaç duymadık.

“150+ Peering (Ara Bağlantı) ile Türkiye’nin En Hızlı Ev/İş İnternet Paketleri”

Umarım yazı faydalı olur da, problemsiz ve hızlı bir internet paketine en kısa sürede kavuşursunuz. Ki; gelip yazıları okuyabilin, youtube kanalımızda videoları izleyebilin. 🙂 (Youtube: we2strom)

Şimdiden hayırlı olsun.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Yorum yaz | Görüntüle

Başa dön tuşu