Motosiklet

Honda Teslimat Sorunları | Gecikmeler

Honda teslimat sorunları ile ilgili yaşanan ve yaşanabilecek gecikmeler hakkında, Honda Türkiye ‘den bir açıklama geldi.

Bu açıklama, özellikle bahar ve yaz döneminde sıfır motosiklet almayı planlayanların canını sıkacak bir gelişme oldu. Sadece Honda ‘ya da özel bir durum değil aslında.

Yamaha, Yaz Ortasında Gelecek

Aynı durum Yamaha için de geçerli. 100 Oktan TV ‘de, Alişan kardeşimizin canlı yayınında Yamaha ‘dan bazı yetkili arkadaşlarımız yer almıştı.
Kısmen stoklarla ilgili bilgi vermişlerdi. Biraz da bayilerin sıfır motosikletleri neden aksesuarları ile sattığına dair açıklama getirmeye çalışmışlardı.

Stoklar ile ilgili bilgi verirken, yaz ortası gibi gelecek modeller hakkında da bilgi verdiler ama, tedarik sorunlarının devam ettiğini bildiğimize göre gecikmeler yaşanacağını tahmin etmek zor değil. Kendi adıma, “yaz sonunu bulur” demiştim. Doğal olarak, bana göre Yamaha sezonu erkenden kapatmıştı.

Honda teslimat, Yamaha tedarik derken; Japon motosiklet kullanıcısı için bu sezon sıfır motosiklet hayal oldu gibi.

Keşke!

Honda’nın açıklamasında biraz da rahatlık var. Senelerdir satış lideri olunca, nasıl olsa bekleyecek millet diyerek rahat rahat duyurabiliyorsun demek ki. Filo satışları yerinde, kamu kuruluşlarının bağlantıları yapılmış. Aynı rahatlığı Avrupa’nın herhangi bir yerinde yapabileceğini sanmıyorum. Ama burası Türkiye.

Keşke bir marka, sağlam bir yatırımla çıkıp dengeleri bir sarsabilse.

Honda teslimat
Honda teslimat sorunları hakkında şikayetler ve açıklama

Honda Teslimat Gecikmeleri Hakkında Duyuru

Honda Türkiye, bu sezon için yenilgiyi kabul etmiş durumda. Yapılan duyuru, Honda teslimat sorunları ile ilgili olarak sayıları artabilecek şikayetler için ön almak adına yapılan bir hamleden ibaret.

Honda Türkiye ‘ye de çok fazla kızamıyorum aslında. Honda, fabrikasını kapatırken önümüzdeki dönem için Türkiye’yi gözden çıkardığını açıkça ortaya koymuştu zaten.

Honda Motosiklet ürünleriyle ilgili olarak, geçen yılın sonbaharından bu yana yaşanan yarı iletken arz kıtlığı, denizaşırı ülkelerdeki koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle uygulanan kısıtlamalar ve dünya çapında deniz taşımacılığı ve limanlardaki tıkanıklık gibi birçok faktör nedeniyle, ürün ve parça tedariği maalesef zorlaştı. Yaşanan bu problemler için görünüm halen belirsizliğini koruyor. Bu sebeple motosiklet ürünlerinin yetkili Honda motosiklet bayilerine ne zaman teslim edileceğinin belirlenmesi ve bayilerimizin teslimat tarihini siz müşterilerimize net olarak bildirmesi oldukça zor. Ayrıca bazı modellerde yukarıdaki nedenlerden dolayı fabrikalarımızın üretim kapasitesinin fazlasıyla aşan talep durumu söz konusu. Ne yazık ki, bu durumun da geçici bir süre devam etmesi bekleniyor.

Ürünü sabırsızlıkla bekleyen müşterilerimize verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı içtenlikle özür dileriz. 

Ürünleri müşterilerimize en kısa sürede ulaştırmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Honda Motosiklet Türkiye

Honda teslimat sorunları ve Yamaha’nın devam eden tedarik problemleri, diğer markalar için harika bir fırsat aynı zamanda.
Servis ve müşteri desteği problemlerini gidermeye yönelik adımlar atan markaların, uzun vadede pastadan daha fazla pay almaları mümkün.
Ya da bu dönemde, “Ne satarsak kârdır” deyip köşelerine çekilecekler.

Bakalım hangisini tercih edecekler.

Bir hatırlatma da motosiklet sürücüsü arkadaşlarıma olsun. Paranla rezil olmanın ne demek olduğunu deneyimlemek istemiyorsan, bu dönemde temiz ikinci el daha mantıklı bir seçenek. Tabii bu sezon motosiklet kullanabilmek istiyorsan.

Motosiklet Fuarı 2023 için hayaller Paris, hayatlar ….

Tekeriniz düz bassın.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Fuardan beklentim CRF. Şu motor Türkiye’ye gelse de, ikinci eline sıfırının 2 katı para vermek zorunda kalmasak. Fiyatlar bir kırılsa.

Yorum yaz | Görüntüle

Başa dön tuşu