Motosiklet

Motosiklet Fuarı 2023 Ne Zaman? | Bilet Fiyatları

Motosiklet fuarı 2023 için, geçen seneden farklı bir yazı olsun dedim. 2022 ‘de daha çok fuarın artılarını, eksilerini yazmıştım.
Bu sene yeni çıkan motosiklet modelleri üzerinde yoğunlaşıp, motosiklet fuarı 2023 ‘de neler görebileceğimize bakalım. Bunların tamamı elbette getirilemeyecek ama, siz bu yazıyı okurken online motosiklet fuarı ziyareti yapmış gibi düşünün kendinizi. 🙂

Motosiklet Fuarı 2023 ne zaman?

Bu yıl Motobike İstanbul 27-30 Nisan 2023 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak.

Motosiklet Fuarı Bilet Fiyatları?

Her sene olduğu gibi, bu sene de tartışılır. Biz geçen senenin yazısında bırakalım bu tartışmaları.
Ama yine de başlığımızı atalım. Açıklandığı gibi bilet fiyatları burada yerini alsın.

Kombine Bilet: 130 TL. (Erken dönem)
27 Nisan: 70 TL.
28 Nisan: 85 TL.
29 Nisan: 110 TL.
30 Nisan: 110 TL.

Vakit kaybetmeden standlara geçelim.

Yamaha

Tenere 700 için ufak tefek değişiklikler var. Fuar için getirebilirlerse, ilgilenenler bu değişiklikleri fuar döneminde inceleme fırsatı bulabilirler.
Genel görüntü tedarik sorunlarının devam ettiği yönünde. Dolayısıyla yaz ortasından önce Yamaha’nın mevcut modelleri için bile stoklara güvenmek mümkün değil.

Yani fuarda görmeniz, o motosikleti alabileceğiniz anlamına gelmiyor. Stok durumu hakkında da bilgi almak gerekiyor.

Motosiklet Fuarı 2023 | Honda

Honda standı, bu seneki fuarda en çok ilgi gören standlardan biri olur sanıyorum. Honda Adv 350 scooter kullanıcılarının merakla beklediği bir model. ( Gelmesini takiben çok ilgi gördü ama, Honda ‘nın genel stok problemleri doğrultusunda Honda Adv 350 ‘de de stok problemi yaşanıyor. Ağustos-2023 )
Crf 250 veya Crf 300 ile CB 500X için dedikodular var, ama ne kadar gerçekleşir bilinmez. Özellikle Crf 250 ‘nin yeri henüz doldurulamadı. Kullanıcılarının da ilgi ile beklediğine eminim.

Yeni çıkarılan modellerden CL 500X , scrambler tarzına ilgi duyanların görmek isteyeceği modeller arasında. Muhtemelen de fiyat performans açısından tercih edilebilir bir model olacak. Ayrıca A2 ehliyetli kullanıcılara yönelik olması, satış sırasında avantaj sağlayabilir.

Görüp , alım kararı verebileceğiniz modeller yukarıdakiler. NT1100 , Africa Twin ve Gold Wing için; önce iyi bir araştırma, mümkünse test sürüşü ve sonrasında rakipleri ile kıyaslama yapmak gerekiyor.

Honda Transalp ise, sadece standın değil, fuarın da gözdelerinden biri. CB 750 de orta hacimde naked motosiklet alacaklar için kafaları karıştıracak bir model.

Ama bu modellerden hangilerinin getirileceği, fiyatlarının ne olacağı, ne zaman getirilebileceği tam bir sürpriz. Tamamı gelirse ortalık panayıra döner. 🙂
Motosiklet fuarı 2023 için geniş bir alan kiralamış olduklarını umalım. 🙂

Voge

Kullanıcı tarafında o kadar yaygın olarak görmesek de, youtube ‘da çok sayıda yorum/tanıtım videosu var. Şehir dışından gelecek olanların büyük bir kısmı muhtemelen bu markanın motorlarını ilk defa yakından görme fırsatı bulacak. Motosiklet fuarı 2023 ‘ün kazananlarından olmaya aday bence.

Kawasaki

Çok bir şey yazamayacağım. Siz de muhtemelen çok bir şey göremeyeceksiniz. Z 650RS muhtemelen ilginizi çekecek, Versys 650 ‘ye bakmadan geçmeyeceksiniz. Ama racing motosiklet kullanıcıları haricinde yine kimse yanaşmayacak satın almaya. Problem belli. Habaş gibi güçlü bir kurum olsa da,yeteri kadar iştirak edemiyor galiba Z-moto ‘ya!
Problem derken, sadece bizim açımızdan tabii. Jet-ski, off-road, Atv falan derken Z-moto halinden memnun demek ki.
Ne yapalım? “Coğrafya, kaderindir.” deyip, bir sonraki standa geçeceğiz.

Ufak bir hatırlatma da yapayım. Yamaha XSR 700 ‘ü gözüne kestirenler varsa, 650RS ‘i daha yakından incelemek isteyebilirler.

Siyah ve grisi değil ama yeşil EF-SA-NE

Bmw

363 bin tl. ‘den başlayıp milyon tl. ‘ye uzanan modeller. Bu paralar hazırsa, o kalabalıkta ne işin var di mi?
Yine de göz atılabilir. Bugun değil belki ama, bir gün neden olmasın?

Ayrıca bir Tenere 700 kullanıcısı 314 bin tl. verebiliyorsa, bir naked kullanıcısı da 363 bin tl. verebilir F 900R ‘a.

Ama fuarda yeni bir şey görmek gibi bir beklentiniz varsa, Bmw standında sadece CE 04 ilginizi çekebilir. Motosiklet Fuarı 2023 ‘e katılmasa da olur ama, hobileri ile ilgili bir hafta sonu etkinliğine katılmak isteyen müşterileri ile buluşmak adına orada olacaklar.

Motosiklet Fuarı 2023 | Triumph – Ducati

Son dönem iyi Triumph yapmadı mı?
Korlas ‘tan gelen tüm şikayetlere rağmen, Triumph bir şekilde iyi satmayı başarıyor. Burnumun dibine kadar gelen 1200 GT Explorer olunca, hele bir de sahibi eski GS kullanıcısı olunca, sorularım da birikti. En kısa sürede kullanıcı yorumlarını çekmeye çalışacağım.

Enduro kullanıcılarının son dönemde bir gözünün de Tiger 900 serisinde olduğuna eminim. Garajda bir tane 007 olsa, fena mı olurdu? 🙂

Motosiklet_fuari_2023_1
Motosiklet Fuarı 2023 – Fazla heyecana da gerek yok.250 adet üretilen bu serinin tamamı satılmış durumda 🙂

Ducati ‘de yeni bir model yok. Ama mevcut modellerin güncellemeleri mevcut. Daha önce Ducati kullanmış, ustasından memnun olanlar için akıl çelecek modeller her zaman var Ducati ‘de. Monster serisi en öne çıkanlardan. Panigale ve Diavel ‘ler uzaktan beğenilir, saygı duyulur, yanından geçilir modeller.

Aprilia

Racing tutkunları Tuono ve RS serisine bakmadan geçmez tabii, ama ülkemizde yaygın kullanıma en uygun olanı Tuareg 660.

Daha önce Türkiye’deki motosiklet kullanıcılarının Pegaso ve Capanord ‘lar ile kötü tecrübeleri olmuştu. Ama, Tuareg 660 göz ardı edilemeyecek kadar güzel. Doğan Trend çatısı altında, en azından Suzuki ‘ye yakın bir destek bekleyebilirsiniz. Geçmiş dönemde en kötüsünü gördüğümüz için, en azından daha da kötüsü olmaz. 🙂 Eskisi kadar yanlız olmayacağını bilmek, satın almayı düşünenlerin içini rahatlatabilir. Motosiklet Fuarı 2023 ‘te ayrı ayrı markalar olarak mı göreceğiz, yoksa Doğan Trend olarak mı bilmiyorum ama ilgi çekeceği kesin.

Bajaj

Bajaj’ın bu yıl için sürprizi geçen yıl getirmediği N 250 ve F 250 oldu. İyi ki de getirmemişler zaten, daha derleyip toparladıkları bir seri çıktı ve Kuralkan şu anda bu yeni seriyi getiriyor. Yaz sonunda kullanıcı deneyimlerini ve varsa kronik problemlerini öğrenebileceğiz. Almayı düşünenler de araştırmaları sırasında gördükleri sorunları firma yetkililerine ileterek ilk elden bilgi alabilirler. 250cc motor fiyatlarının çok arttığı malum. Böyle bir dönemde fiyat daha öne çıkıyor. Motorlarındaki problemlere rağmen, fiyatları kabul edilebilir seviyede seyrediyor. (uygun demiyorum!) Motosiklet Fuarı 2023 ‘ün kazananlarından olacak.

CF Moto

Oktay Motor açılışı, yeni modeller ile birlikte yapılınca oldukça ses getirmişti aslında.
Ama geçen sene tedarik sorunları yaşadılar. Teslim tarihi vererek, ön sipariş almaya başladılar. Ama bunlarda da gecikmeler oldu.
Umarım, toparlar. Çok kaliteli olmasa da, şikayetlere rağmen fiyat performans ürünü olma gibi bir şansları vardı. Yeni modellerle birlikte, güzel de bir ivme yakalamışlardı. Bir türlü rayına oturmadı, güvenilir bir marka olma yolunda ilerleyemediler. Az önce baktığımda internet sitesi bile çalışmıyordu mesela. 🙂 Yazık ettiler canım Mt 800 ‘e.

Motosiklet Fuarı 2023 ‘de diğer markalar

Harley , Benelli , Brixton , Husqvarna , Ktm gibi daha bir çok marka var elbette ama, Motosiklet Fuarı 2023 ‘ün tüm katılımcılarını yazmaya kalksam oldukça uzun bir yazı olur. Yine de fuara kadar güncellemeye çalışacağım. Fuar sonrası da dikkat çeken modelleri, öne çıkan motosikletleri yazmaya devam edeceğim.

Cruiser motosikletlere bir süredir uzak olduğum için Harley- Davidson için çok fazla yorum yapmak istemiyorum. Belki Harley üzerine biraz daha okuyup bilgi sahibi olduktan sonra kısa yorumlar yapabilirim. Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar yorumlar bölümünden bizleri aydınlatırsa çok güzel olur. Hatta konuk yazar olarak bile yazılarını paylaşabiliriz.

Husqvarna ‘da Norden 901 şüphesiz her kesimden büyük ilgi gördü. Bu sene de bakmadan geçileceğini sanmıyorum. Ama alıcısı muhtemelen arazi kökenli ve marka ile daha önce bir geçmişi olanlar arasından olacaktır. Zaten 424 bin tl. lik fiyatıyla da bunu ortaya koyuyor. Aralık 2021 fiyatı 248.000 tl. , şaka gibi değil mi?

Kısaca Suzuki ‘den bahsetmeden de geçmeyelim. 800DE için V-strom demeye dilim varmıyor pek, ama bir süre tüm motorlar paralel twin ile devam edecekler gibi.
Fiyat olarak V-strom 650 ‘ye alışmış bir kitlenin ulaşabileceğini sanmıyorum. Keşke…

Motosiklet fuarı 2023 nerede olacak?

Geçen sene olduğu gibi bu yıl da İstanbul Fuar Merkezi ‘nde düzenleniyor.

Motor fuarı kaça kadar açık?

27 Nisan günü saat 14:00 ‘de başlayacak olan fuarı saat 20:00 ‘ye kadar ziyaret edebilirsiniz. Diğer günler saat 10:00 ‘da ziyarete açılacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Geçen sene gitmeyi istiyordum ama gitmedim.
  Bu sene gözümü kararttım kesin gitmem lazım. Markalardan benim beklentim yok sırf Ducati için gidiyorum desem yeridir. Başka markalara göz atar geri dönerim. Motosikletten başka bir şeyim olsaydı gitmezdim ama tek mutluluk bu olunca gitmek farz gibi.

 2. Fuara gitme niyetim yok. Ama gidersem motosiklet çantalarını yakından görmek için giderim belki. Çanta satan yerleri mağaza mağaza gezmekten kolay olur. Diğer yandan Honda, Adv 350’yi getirirse onu görmeye giderim, beni heyecanlandıracak tek model o. Bir de Yamaha standında skuterların kralı Tmax’ı yakından görürüm.

 3. Honda’da X-Adv 350,CB500X,Transalp
  Suzuki’de V-Strom 800

  Sadece bu modelleri görmek için bile gitmek isterdim.

 4. İndirim takip eden varsa, fuardaki markalardan ziyade fuara katılmayan markaları takip etsin bence. Fuar zamanı değişik değişik indirimler yapabiliyorlar.

 5. Fuardan beklentim CRF. Şu motor Türkiye’ye gelse de, ikinci eline sıfırının 2 katı para vermek zorunda kalmasak. Fiyatlar bir kırılsa.

 6. Yamaha Honda gibi başı çeken firmalar Fuara katlamıyor diye duyum aldım doğru mu acaba

  1. Suzuki’yi fuar katılımcı listesinde gördüm ama diğerleri hakkında bilgi sahibi değilim.
   Katılmıyorlarsa stokları yok demektir. Stokları yoksa, katılsalar da pek bir anlam ifade etmez. 🙂

Yorum yaz | Görüntüle

Başa dön tuşu