MotosikletVideo

Honda Integra NC 750D Kullanıcı Yorumları

Honda Integra, kalbinde NC 750 motoru bulunan bir maksi scooter. NC 750 ilk çıktığı dönemde 700 olarak çıkmış ve çok eleştirilmişti. Sonradan 750 olunca, eski halini beğenmeyenler eleştirmeye devam etti, ama ihtiyaçlarını karşılayan bir model olduğunu düşünen büyük bir kitle de, yaygın olarak kullanmaya başladı.

Honda Integra Kullanıcı Yorumları | 58.000km. özeti

Honda Integra kimler için?

NC 750 ile başlayan, aynı “ekonomik motosiklet” anlayışına bir de konfor eklediğinde ortaya çıkan sonuç Honda Integra.
Oturuş pozisyonu açısından klasik motosiklet ve scooter arasında senin için bir fark yoksa, veya önemli değilse, Honda Integra ihtiyacından daha fazla konforu sunabilecek bir scooter.
NC 750X; yakıt tüketimi açısından ekonomik olmasına rağmen, kendi fiyat aralığında konfor açısından rakipsiz değil.

Integra’da motor aynı olunca, yakıt tüketimi de benzer değerlerde. Kullanıcılarının tamamına yakına bu motor bloğunu, ekonomik olması açısından tercih ediyor zaten. Bunun üzerine bir de konfor eklenince, Honda’nın rakibi, yine kendisi gibi.

Lafı fazla uzatmadan; bu hacimde, düşük yakıt tüketimi olan, konforlu bir motosiklet arıyorsan, scooter olsa da farketmez diyorsan Honda Integra en mantıklı seçenek.

Uzatmayayım dedim, ama bir noktayı daha ilave edeyim.
Nc 750X modeli düşük yakıta sahip olunca, üretilme amacından bağımsız olarak, uzun yol için de kullanılmaya başlandı. Eğer daha çok uzun yol yapmayı planlıyorsan, Honda Integra daha uygun bir motosiklet. Güzel olmaz mıydı, böyle bir maksi scooter ile Türkiye’yi dolaşması. Hele bir de artçı ile çıkacaksan, onun da turu tamamlayabilmesini istemez miydin? 🙂

Honda Integra Alternatifi

Belki sonradan aklıma gelir, ama bu yazıyı yazdığım anda aklıma Honda Integra alternatifi olarak sadece Honda Forza 750 ve X-Adv geldi.
Yukarıda belirttiğim gibi, bu alanda Honda’nın rakibi yine kendisi. Çok fazla alternatifin yok.

Forza 750 çok yeni bir model, X-Adv için ise ikinci elde bütçeni 300 bin TL. üzerine taşıman gerek.
750cc şart değil benim için diyorsan, 300-400cc. aralığında seçenekler daha çoğalıyor. Marka olarak Honda’dan memnunsan, ilk akla gelen seçenek yeni çıkan ADV 350.

Videoda yorumlarını aktaran Doğan arkadaşımız gibi; 250cc motosiklet veya scooter tecrübesi olanlar, 400-500cc aralığını pas geçip, uzun süre kullanabilecekleri bir Integra’ya geçebilirler.

Kronik Arızalar, Problemler, Çözüm Önerileri, Yedek Parça

Integra’nın Eksi Yönleri

Honda Integra ‘nın 2016 öncesi modelleri, çok da sahip olmak isteyeceğin modeller değil. Sensör arızası ve 3 tane sensörün birlikte değiştirilmek zorunda olması, oldukça can sıkıcı. Üstüne bir de maliyeti yüksek.
Hepsi bir yana, bu kadar masraf yaptıktan sonra bile, problem kalıcı olarak sona ermiş olmuyor. Bir sonraki arızada görüşmek üzere, geçici olarak ayrılıyorsun servisten.
Ben zaten düşünmüyorum ama yakın çevremden herhangi bir kişiye kesinlikle aldırtmazdım. Dolayısıyla, sana da tavsiye etmem.

İkinci el Honda Integra düşünüyorsan, 2016 sonrası modellere bakmak gerek.

Honda NC 750D Integra Teknik Özellikleri

Motor745cc. , 2 silindir, 4 valf, sıvı soğutma
Maksimum Güç54.8 hp @ 6250 rpm
Maksimum Tork68 nm @ 4750 rpm
Aktarma6 vites, DCT, zincir aktarma
Ön Fren240mm. disk
Arka Fren320mm. disk
Ön süspansiyonTeleskopik, 41mm. 120mm. esneme aralıklı
Arka süspansiyonTek Amortisör 120mm. esneme aralıklı
Ön lastik120/70 – ZR17
Arka lastik160/60 – ZR17
Ebat2195mm x 810mm. x 1440mm. (uzunluk x genişlik x yükseklik)
Sele yüksekliği790mm.
Son hız188 km. / saat
Depo Kapasitesi14.1lt.
Yakıt TüketimiSakin, ekonomik 3.4lt. / Tempolu,seri kullanım 4.2 – 4.4lt.
Ağırlık237 kg.
Honda Integra tavsiye edilen model?

Yazı genelinden ve videodan anlaşılacağı üzere 2016 model ve üzeri

Honda Integra yakıt tüketimi?

Teknik özellikler bölümünde belirtilen tüketim değerleri, direkt olarak kullanıcı verisini yansıtıyor. Fabrika değerleri değil.
Sakin kullanımda 3.4lt./100km. Tempolu ve seri, yüksek süratli sürüşte 4.4lt./100km. ye kadar yükselebiliyor.

Honda NC 750D ikinci eli nasıl?

Çok hareketli değil ama mantıklı fiyatlar ile uzun süre beklemiyor.

Kimlere tavsiye edilir?

Artçılı ve uzun yol yapan motosiklet sürücülerine tavsiye edilir. Genelde maksi scooter olarak tanıtılsa da, ilk çıktığında Goldwing’in de aralarında bulunduğu tur motorları kataloğunda tanıtılmış. (Hollanda)

Yedek parça?

En azından bakım sarf malzemelerinde (hava ve yağ filtresi vs.) problem yok. Sensör ve karenaj parçalarında da şimdilik sıkıntı görülmüyor.

NC 750X vs NC 750D

Honda NC 750X ile Honda Integra (NC 750D) arasında kararsız kaldıysan, öncelikle hangi tarz motosiklet istediğine dair net bir karar vermen gerekiyor. Oturuş pozisyonları farklı olduğu için, sürüş hissiyatları da farklı. Aşağıdaki yazıya da göz atman faydalı olabilir. Daha da iyisi imkânın olursa, çok kısa süre de olsa her iki motosikleti de sürmen kararını netleştirebilir.

Yukarıda yer alan videolar uzun bir süre önce başlattığımız kullanıcı yorumları videolarından.
Diğerlerini görüntülemek için motosiklet kullanıcı yorumları oynatma listesine göz atabilir, destek olmak için kanala abone olabilirsin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Yorum yaz | Görüntüle

Başa dön tuşu