Kişisel gelişim

Klişeden Uzak Motivasyon Sözleri

Bazı dönemlerde kendini yorgun, güçsüz, kırılmış, kafası karışmış, baskı altında, bitkin hissedebilirsin. Klişe motivasyon sözleri senin için bir şey ifade etmez.

motivasyon sözleri işe yaramıyorsa

Her şey üzerine üzerine gelir, belki hasta olmak üzeresindir, üstelik zihnin de bir türlü susmuyordur… Yatağa girip bir daha hiç çıkmamak istersin.

klişe olmayan motivasyon sözleri

Herkes öğüt verir, motivasyon sözleri söyler ama hiç biri anlamlı değildir.

İşte bu durumlarda kendine kendin destek olmak zorundasın.

Bazı düşünce biçimleri ile kendi kendine ayağa kalkıp sıfırdan başlayabilirsin.

yeni motivasyon sözleri
Seni derinlerden çıkaracak güç, her zaman kendi elinde…

Zor Durumlarda Ayakta Kalmak İçin Sihirli Motivasyon Sözleri:

Bazen hayata basitçe biraz sihir katmak gerekir.

sihirli motivasyon sözleri

Hepsi defalarca denenmiş şu düşünce biçimlerine ve ritüellere bir şans ver. Farkı hemen göreceksin…

zor zamanlarda ayağa kalkma rehberi
 • Senin bir ruhun yok, sen bir ruhsun. Zihnin ve bedenin var. Şimdi onları sev ve onlara iyi davran.
farklı motivasyon sözleri

Arınmak için

 • Zihnin bir türlü susmuyor ve sürekli negatif düşünceler üretiyorsa, ya da geleceği planlamaktan yorulduysan, küçük bir oyunla onu afallatıp susmasını sağlayabilirsin. Oyun şu kadar basit: Bir sonraki düşüncenin ne olacağını tahmin etmeye çalış.
motivasyon sözleri ile beyin hackleme
 • Sıcak bir duşa gir ve içinden; akıp giden suyun, üzerindeki bütün olumsuzlukları götürdüğünü tekrar et.
umut sensin

Güçlenmek için

 • Bir bardak su, çay ya da alkollü olmayan herhangi bir içecek al ve onun tüm bedenine yayılan şifalı bir sıvı olduğunu düşün. Sen yudumladıkça, bütün hücrelerine sağlık versin.
motivasyon sözleri olumlama
 • Evren sana her zaman hediyeler verir. Bir defter al ve her gün sana gelen hediyeleri yazmaya başla. Bazen hiç beklemediğin yerden bir paket gelir ya da güzel bir söz işitirsin. Senin günün iyi geçsin diye kaldırımda bir çiçek biter ve kendini sana göstermeye çalışır. Bazen radyoyu açtığında sevdiğin parça çıkar. Bazen meraklı bir kedi gelip seni koklar ve kendisini sevmene izin verir. Belki küçük bir kuş pencerenin önüne gelip sana şarkı söyler. Ya da bir kuş tüyü uçup uçup tam ayağının dibine düşer. Hatta yerde bereketi temsil eden bir bozuk para bulabilirsin. Mutlaka etrafında iyilikler de vardır, bunları görmezden gelme. Sen onları fark ettikçe daha çok gelmeye başlayacaklar.
kuşların şarkısı
 • Deniz kenarına git ve sonsuz dalgaların enerjisi ile uyumlanmış bir taş ya da deniz kabuğu al. Onu avucunda tut, iyice sık ve enerjisinin sana geçtiğini hisset. Kendini daha dinamik hissedeceksin. Sonra ne zaman enerjiye ihtiyacın olsa faydalanmak için cebinde ya da çantanda taşı. Fayda görmemeye başladığında yine bir sahile git ve eski taşı bırakıp yenisini al.
deniz kabukları
 • Ağaçlık bir yere git. Kendine bir kozalak, meşe palamudu ya da tohum bul. Aynı şekilde avucunda tut. Koca bir ağaca dönüşme potansiyeli taşıyan bu can parçası sana da yeniden yaşama sevinci ve gücü verecektir. Dönem dönem bunu da bir yenisiyle değiştirmeyi unutma.
doğanın gücü
 • Yeniden yaşama enerjisi bulmak, ayağa kalkıp güçlüklerle savaşmak için mutlaka Güneş’ten faydalan. Güneş altında ya da bol güneş gören bir odada otur. Kapalı bir mekanda olmak zorundaysan güneş gören bir yere temiz bir cam şişede içme suyu bırak ve daha sonra tüm enerjiyi içtiğin sudan al. Öğle saatleriyse bir kaç saat güneş görmesi yeterli, sabah veya akşamüstü ise daha uzun süre dursun.
güneşle yıkanmak
 • Berrak bir zihin, kolay karar verme, artan sezgiler için ay ışığı altında otur. Ya da ay doğduktan şafak sökene kadar dışarıda beklettiğin cam şişedeki suyu iç. Dolunay zamanı daha fazla fayda görürsün. Ay güneş ışınlarını seçip yansıtan, karanlık gecelerde bize yol gösteren yegane ışık kaynağı. Sen de aydan aldığın güçle kendin için en doğru olan yolu seçeceğine inan.
ay ışığı
 • Yağmur, doğanın bize verdiği armağanların en büyüğü. Gökten gelen damlaların yanaklarına öpücükler kondurmasına mutlaka izin ver. Yağmurda yürüme şansın yoksa bir kapta yağmur suyu toplayıp duştan çıkmadan önce başından aşağı dök. Kendini olumsuzluklardan arınmış ve bir koruma kalkanı altında hissedeceksin.
yağmur

Umut etmek

 • Gökkuşağı gördüğünde içinden bir dilek geçirmeyi unutma. Bir dilek dilemek, insanı her zaman mutlu eder. Beki İkala Erikli, Meleklerle Yaşamak adlı kitabında, sadece gökyüzünde harika görüntüleri olan gökkuşaklarının değil; bir bardak suyun içinde oluşan, bir yol tabelasından yansıyan ya da çiçekler sulanırken oluşan gökkuşaklarının da meleklerin göz kırpması olabileceğini yazmıştı. Sen de karşına çıkan her gökkuşağını (ayna önüne asılı CD’de bile oluşsa :):):)) dilek dilemek için fırsat bil.
melekler

Bütün bunların motivasyon sağlamak için olduğunu unutma. Bunlar ayıp, günah ya da büyü değil. Hepsi doğada var olan güçlerle uyumlanma ve faydalanma üzerine çalışmalar. Bu tarz şeylere inanmayan biriysen, maddenin titreşim olduğunu ve kendi frekansını yükseltmek için bir şeyler yaptığını ya da hiç bir mantıklı açıklaması yoksa bile belki plasebo etkisi görebileceğini düşün. Dini inançları kuvvetli biriysen, bunların Allah’ın yarattığı şeyler olduğunu, O’nun izniyle ve verdikleriyle yeniden ayağa kalkmaya çalıştığını düşün.

Sonuçta kendine iyilik yapmak ve motivasyon sözleri ile psikolojini düzeltmeye çalışmaktan hiç bir zarar gelmez…

NOT: Motor kullanıyorsan sana neyin iyi geleceğini zaten biliyorsun: belli ki demir eksikliğin var, bunu gidermek için hemen kaskını tak ve yola çık 😉 (motor yazıları için tıkla)

demir eksikliği
Bir turlayıp gelmenin geçirmeyeceği iç sıkıntısı yok…

Doğadaki oluşumların frekansını kendimizinkini iyileştirmede kullanmak ilgini çektiyse, şu yazımda da bu konudan bahsetmiştim

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Yorum yaz | Görüntüle

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu